مدرک دانشگاهی زبان انگلیسی آری یا خیر

مدرک دانشگاهی زبان انگلیسی آری یا خیر

موقع شرکت در آزمون کنکور خیلی از شرکت کنندگان با دیدن آزمون صرفا زبان علاقمند می شوند تا در آن شانس خود را امتحان کنند و بعضی ها هم بصورت خیلی جدی به آن می پردازند و حتی در این سال ها کسانی را دیدیم که فقط در آزمون زبان شرکت کرده اند تا در یکی از گرایش های ادبیات، مترجمی و آموزش زبان احتمالا انگلیسی در دانشگاه پذیرفته شوند و تحصیلات عالیه خود را در آن رشته بگذرانند.

بدترین انتخاب رشته
خیلی خلاصه می توان گفت یکی از بدترین انتخاب ها برای مقطع کارشناسی و احتمالا کارشناسی ارشد شرکت در رشته زبان انگلیسی و گرایش های آن می باشد چرا که شما دو حالت دارید:

– زبان شما خوب است.
– زبان شما ضعیف است.

اگر زبان شما خوب است
اگر زبان شما خوب است چرا فکر می کنید که نیاز است در تحصیلات عالیه زبان انگلیسی را انتخاب و آن را بخوانید؟
در دانشگاه آموزش بسیار سطحی و گذرایی منتظر شما است و دانش و معلومات خاصی به شما اضافه نخواهد شد و اگر در مبحث خاصی مثل ترجمه احساس ضعف دارید بهترین راه خارج از دانشگاه و مشورت با اهل فن است.
شما خیلی بهتر است که یک رشته بغیر از زبان را در دانشگاه بخوانید و زبانتان را در کنار آن تقویت نمایید تا کار و موقعیت مناسبی را بتوانید برای خود ایجاد نمایید.

university4

اگر زبان شما ضعیف است
اگر زبان شما ضعیف است خوب است بدانید که دانشگاه و خواندن رشته زبان به شما هیچ مطلب بخصوصی را آموزش نمی دهد.
شما خیلی بهتر است که یک رشته بغیر از زبان را در دانشگاه بخوانید و زبانتان را در بیرون از دانشگاه کنار آن تقویت نمایید تا کار و موقعیت مناسبی را بتوانید برای خود ایجاد نمایید و گرنه ممکن است ناراحتی و غم بسیاری بخاطر گذراندن زمان قابل توجهی در دانشگاه و بدوش کشیدن عنوان کارشناس … بدون دانش برخودتان تحمیل کنید.
توجه کنید که رشته شما زبان انگلیسی است و مثلا جغرافیا نیست. اگر شما در دانشگاه مثلا رشته زمین شناسی یا جغرافی بخوانید کسی سوالی نمی تواند از شما بپرسد اما عنوان رشته شما زبان انگلیسی است و همه توقع دارند که پاسخگوی سوالاتشان باشید و همیشه سوالی از شما خواهند پرسید و میبینید که تلاش بسیاری در دانشگاه کرده اید و نتیجه ای حاصل نگردیده.

hello

مدرک گرایی
بعضی ها شاید به دلایلی فکر کنند که مدرک خوبی است کارشناسی یا کارشناسی ارشد زبان انگلیسی اما باید بدانید که مدرک معتبرتوانایی افراد در استفاده از زبان انگلیسی است و نه یک کاغذ از وزارت علوم.
اگر چه مدارک رسمی آزمون های بین المللی نیز بسیار معتبر تر و کارگشا تراز مدارک دانشگاهی است اگر چه اعتبار آن ها نیز هم اکنون برای حدود دو سال است و مدرک اصلی بدون شک توانایی فرد شما در استفاده از زبان انگلیسی است.

university2

بازار کار
رشته زبان انگلیسی یا شاید کلا زبان به تنهایی بازار کار یکنواخت و خوبی را ندارد و اکثرا در مشاغل غیر مرتبط مشغول بکار می باشند اما تقریبا خواندن رشته های متعارف در کنار زبان بسیار بازار کار بهتری را خواهند داشت.

university3

شک دارید؟
خیلی ها ممکن با این متن و نظر مخالف باشند این دوستان می توانند با دانشجویان ترم های آخر رشته زبان مشورت نمایند.
خود من و خیلی های دیگر از انتخابمان راضی نیستیم.

شاید شما باشید اما مطلبی که غیر قابل انکار است این است که در دانشگاه زبان یاد نمی گیرید.

اگر هم اکنون دانشجوی زبان انگلیسی هستید
اگر شما هم اکنون دانشجوی زبان انگلیسی هستید و مطلب بالا مورد تایید شما است برای یادگیری زبان انگلیسی خارج از دانشگاه یک تصمیم جدی بگیرید.

2 دیدگاه در “مدرک دانشگاهی زبان انگلیسی آری یا خیر

  • سلام کاملا منطقی و درسته مدرک زبان داشتن بدون توانایی صحبت کردن و فهمیدن به چه دردی میخوره بهترین مدرک در هر کاری توانایی فرد در انجام آن کاره و این توانایی به مدرک ارزش و اعتبار میده متاسفانه ما فکر میکنیم مدرک بهمون توانایی میده و این درست نیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *