دانلود می کنم پس در نتیجه زبانم خوب میشه

دانلود می کنم پس در نتیجه زبانم خوب میشه

در دنیای مجازی امروز تقریبا تمامی منابع رشته های مختلف آموزشی و غیر آموزشی از طریق اینترنت قابل خریداری هستند و در این بین برخی افرادی که آن ها را خریداری می کنند اقدام به انتشار رایگان آن ها روی اینترنت می نمایند و این موضوع در رشته های مختلف هنری، علمی و دانشگاهی در سطوح مختلف قابل مشاهده می باشد.

در این بین سایت های روسی و در کل آسیایی پیشتاز می باشند و به عنوان نمونه در مورد منابع آموزشی زبان انگلیسی که شامل انواع کتاب، فایل صوتی و فیلم می باشد، بر روی اینترنت حداقل از نظر تعداد هزاران جلد کتاب و هزاران ساعت فایل صوتی و فیلم برای زبان آموزان و معلمان وجود دارد و از نظر حجم بیش از 3 ترابایت یعنی 3000 گیگابایت مطلب با موضوع آموزش زبان انگلیسی وجود دارد.

تقریبا 92 درصد این منابع با لهجه بریتیش هستند و تقریبا 8 درصد آمریکن و لهجه های متنوع و متفرقه دیگری که به چشم نمی آیند.

اما در این میان دانلود کردن به امید یادگیری زبان انگلیسی برای عده قابل توجهی از زبان آموزان یک فرضیه و روش شده است. خیلی ها هستند که فقط آرشیو جمع می کنند با این تصور که فکر می کنند مهمترین کار داشتن فایل و منبع آموزشی است و نه خواندن و تمرین کردن آن.

شاید شما هم زبان آموزان اینچنینی را بشناسید و یا خودتان یکی از آن ها باشید.

 

بطور مثال کمتر کسی دوره شش سطحی سایت سلام زبان را کامل مطالعه کرده است اما تعداد زیادی از افراد هستند که آن را دانلود نمودند و هیچ وقت هم استفاده نکردند این موضوع از سوال پرسیدن در مورد چگونگی دانلود و سوال آموزشی نپرسیدن مشخص می شود.

دو نکته اساسی در مورد دانلود کردن وجود دارد:

نکته اول: همانطور که در یادداشت شماره یک مسیرهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی بیان گردید حجم قابل توجهی از منابع آموزشی فقط و فقط تجاری هستند و زبان آموز این آگاهی و تجربه را ندارد که چه منبعی در کنار منابع دیگر مفید است و به همین دلیل با تمام تلاشی که می کند به نتیجه نمی رسد.

 download-green

نکته دوم این است که زبان آموز باید متعهد شود اگر آگاهی دارد که منبعی مناسب است به خواندن آن مشغول شود و نه به دانلود آن. مثلا اگر باز اصرار به دانلود دارد سطح یک آن منبع آموزشی را تهیه نماید و پس از استفاده کامل از آن به سراغ سطح بعدی برود.

و باز تکرار می نماییم:

یک نگاهی به تمام منابع آموزشی خود بیندازید.

نکات مشترکی که تقریبا در ۱۰۰ درصد منابع آموزشی وجود دارند این موارد می باشند:

– هیچکدام از مهارت شنیداری و گفتاری شروع نمی کنند و اگر در ظاهر با این روش آموزش خود را شروع نمایند آموزش ضعیف و ناقصی ارائه می نمایند.

– هیچ کدام کامل نیستند یعنی شاید در ظاهر دارای سطوحی از مبتدی تا پیشرفته باشند اما بعد از طی کردن دوره پیشرفته زبان آموز باز هم احساس ضعف در یادگیری می نماید.

– مطالب غیرکاربردی و بی اهمیت را آموزش می دهند.

– تجاری هستند تا آموزشی.

– به نیازهای آموزشی زبان آموز توجه نمی کنند.

– توسط کسانی تبلیغ و ترویج می شوند که خود زبان انگلیسی را بلد نیستند. مثلا یک مدیر موسسه ای با ده ها شعبه در سراسر ایران و موسسات مشابهی که مدیر آن موسسه خود زبان انگلیسی را بلد نمی باشد.

یادگیری زبان انگلیسی بهتر است توسط افراد متخصص و منابع مفید انجام گردد.

قدر عمر و وقت خود را بدانید.

لینک  مطلب “دانلود می کنم پس در نتیجه زبانم خوب میشه ” روی سایت سلام زبان:

https://blog.salamzaban.com/i-do-cownload

5 دیدگاه در “دانلود می کنم پس در نتیجه زبانم خوب میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *