مسیرهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی – شماره چهار: چت می کنم پس زبانم خوب میشه.

 

خیلی می شنویم که زبان آموزان برای یادگیری زبان انگلیسی به دنبال چت کردن به زبان انگلیسی با افراد مختلف هستند و این تصور را دارند که چت کردن به آن ها زبان یاد می دهد.
شاید در یک مقطع کوتاه در یک گفتگو چند کلمه را یاد بگیرند اما این موضوع همیشگی نخواهد بود و منجر به یادگیری زبان انگلیسی نخواهد شد. تصور کنید این همه کلمه، دستور، فرهنگ، مهارت شنیداری و … چطور می توانند از طریق گفت و گو رفع شوند؟ حتی گفتگوهای تصویری.چت

چت و محدودیت ها
چت بخاطر محدودیت هایی که در مورد موضوع و محتوای مطرح شده دارد نمی تواند منبع مناسبی برای یادگیری باشد. بله ممکن در گروه هایی هر روز یک موضوع مطرح شود اما باز هم این یک روش طبیعی نیست. در مورد خیلی از موضوعات در زبان فارسی نیز خیلی از افراد حرف یا علاقه ای برای گفتگو ندارند و نتیجه آموزشی بخصوصی حاصل نخواهد شد.
این موضوع یک فرضیه نیست بلکه خیلی ملموس می توانید مشاهده نمایید در بین افرادی که وقت بسیاری برای چت کردن گذاشتند اما نتیجه عادی هم مشاهده نشد.

چت و صحبت کردن
در آموزش زبان قرار نیست همه به زور صحبت کنند. زبان باز کردن و صحبت کردن مرحله خودش را دارد و برای بعضی ها زودتر و برای بعضی دیرتر است.
چت2
چت و شنیداری
بیشتر چت ها به صورت نوشتاری هستند و باعث عدم رشد قدرت شنیداری و رشد همزمان مهارت ها  می شوند.

چت و مرور داشته های قبلی
چت برای مرور داشته های قبلی بسیار مناسب می باشد اما برای صرفا یادگیری بخصوص برای افراد پایین متوسط جز اتلاف وقت نمی باشد.

چت های ایرانی
ما معتقدیم اشتباه داشتن حق زبان آموز اما اشتباه یادگرفتن خیر. در گروه هایی که ایرانی ها چت می کنند بعضا گروه هایی هستند که جملات و آموزش اشتباهی را در گروه های چت خود ارایه می کنند که باعث اشتباه یادگرفتن می شود.

چت و اتلاف وقت
با بخشی از وقت قابل توجهی که برای چت میگذاریدد می توانند یک دوره آموزشی کامل و جامع را بگذرانند و یا حداقل یک مطلب و کتاب مفید را مطالعه نمایید که آموزش مناسب و هدفمندی را ارائه می نماید.

چت و گفتگوی حضوری
گفتگوی حضوری و رفت و آمد در محل های مختلف برای یادگیری یک زبان جدید به همراه یک دوست خوب که همپا باشد بسیار روش عالی و بدون شک مناسبی برای یادگیری هر زبانی است.چت3
همیشه به ما می گفتند برای یادگیری یک زبان با یک نفر از آن زبان ازدواج کن. البته این فقط یک ضرب المثل.
نمی دونمم برای کدوم کشور ولی عمق مطلب رو رسونده. یادگیری واقعا سلیس زبان جدیدی در حد زبان مادری با زندگی کردن با فرد یا افرادی خوب که به شما علاقمند باشند تا کمک کنند میسر خواهد بود نه با چت متنی یا صوتی در محیط مجازی.

ما دسترسی به افراد خارجی نداریم
بسیاری از ما که مخاطب این متن هستیم دسترسی به همچین افرادی نداریم. گذراندن دوره های آموزشی که بر پایه ایجاد محیط مجازی از طریق ذهن هستند می توانند در حد زیادی محیط واقعی را برای ما بسازند.
تمرین فکر کردن با زبان انگلیسی در طول روز راه حل مناسبی برای ایجاد محیط می باشد.
در مورد آشنایی با فکر کردن با زبان انگلیسی می توانید لینک زیر را مطالعه بفرمایید.
فکر کردن با زبان انگلیسی یا فوت کوزه گری

چت4
دوره های مجازی و آنلاین سایت سلام زبان نیز بر همین اساس تدوین شده اند تا با استفاده از قدرت فکر و تصور روند یادگیری زبان انگلیسی سریعتر، جذابتر و اساسی تر گردد.
برای آشنایی با دوره های مجازی سایت سلام زبان می توانید لینک های زیر را مطالعه نمایید.
دوره مجازی
دوره مجازی آمریکن

در درس 5 دوره آمریکن به هر زبان آموز یک پارتنر برای تمرین مکالمات از طریق تلگرام معرفی می  گردد.

6 دیدگاه در “مسیرهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی – شماره چهار: چت می کنم پس زبانم خوب میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *